Орхидеи.

Тема в разделе "Орхидеи", создана пользователем HP43P, 17 окт 2017.

 1. HP43P Форумчанин

  Сообщения:
  5
  Симпатии:
  0
  Откуда:
  Харьков
  Помогите советом. Нужен ли орхидеям горячий душ? Мнения расходятся... А я не хочу загубить своих детищ! Хочу им лишь помочь!
   
 2. Admin Администратор Команда форума

  Сообщения:
  64
  Симпатии:
  11
  Гарячий душ для адаптації та реанімації орхідей

  Перш ніж почати розмову про гарячий душ в культурі орхідей, я хочу застерегти критично налаштованих людей: якщо ви виробили свій власний підхід до їх адаптації та реанімації – спокійно ідіть своїм шляхом!
  Не потрібно губити рослини просто заради спортивного інтересу чи щоб довести, що я не прав. Якщо Ви твердо знаєте, що від головного болю допомагає Вам тільки анальгін і не допомагає цитрамон – Ви ж не будете мучити себе, ковтаючи цитрамон упаковками?! В моїх конкретних умовах цей метод працює дуже добре, але я повністю довіряю людям, які адаптують свої рослини в міні тепличках або при регулярному обприскуванні. З іншого боку, якщо всі Ваші старання не призводять до покращення стану рослини, спробуйте гарячий душ, раптом допоможе? У будь-якому випадку відро для сміття нікуди не втече!

  Сенс використання гарячої води в культурі орхідей, з моєї точки зору, полягає в стимуляції процесу коренеутворення, в кращому, порівняно з холодною водою, відмиванні листової пластинки від бруду і кіптяви, а так само для профілактики ураження орхідей павутинним кліщиком.
  При незначному ураженні рослини кліщиком гарячий душ у поєднанні з піною Феррі можна використовувати і для лікування, особливо людям, що погано реагують на хімічні засоби захисту рослин. Гарячий душ так само допомагає боротися і з розростанням сольових розводів на листових пластинках орхідей. В останньому випадку він застосовується після обробки листя ватним тампоном зі слабким розчином оцтової або лимонної кислоти. При подальшому догляді щомісячне (або щотижневе - все залежить від Вашого вільного часу і стану рослини) промивання субстрату гарячою водою допомагає уникнути його засолення і, як наслідок, відмирання коренів і більш швидкого розкладання субстрату.

  Технологія проведення обробки полягає в наступному:


  Рослини разом з піддонами краще поставити у ванну на дерев'яну решітку і пролити кілька разів зверху звичайною водою кімнатної температури. Залишити в такому вигляді (вода в піддоні) на 10-15 хвилин в залежності від розміру рослини.
  Потім включити гарячу воду і почати розбавляти її холодною до температури 45-47С в струмені води. Після чого, забравши піддони, включити душ і полити рослини "з голови до п'ят", до витікання гарячої води з дренажних отворів. Можна брати кожну рослина в руки, але якщо їх дуже багато, то можна поливати прямо на решітці, враховуючи, що більш дрібні рослини вимагають меншого часу обробки (наприклад, 5 секунд), а великі - більшого (10-15 секунд). Залишити рослини на тій же решітці до повного витікання води (перевіряти - похитуючи горщик в різні сторони), поставити піддони і полити зверху розчином добрива. Потім прибрати надлишки добрив з піддону (я зливаю в банку і використовую для поливу інших рослин, не орхідей). При наявності дистильованої води, якщо дратують плями від мінеральних добрив на корінні, після підгодівлі можна злегка обприскати нею поверхню горщика.
  У зимовий період я прибираю краплі води з точок зростання і пазух листя орхідей паперовою серветкою і залишаю рослини до повного висихання в теплій ванній кімнаті, як правило, на ніч. Влітку, при жаркій погоді, рослини можна повернути на місце без просушки в теплі, але, на всяк випадок, хоча б мінімально прибрати воду з пазух і точок росту.
  В моїх умовах дана методика добре зарекомендувала себе при реанімації та адаптації каттлею, фаленопсисів, рослин онцидіумної групи і "теплих" видових орхідей.
  Як правило, при використанні гарячого душу для адаптації орхідеї потрібно близько півроку для її повторного цвітіння, а при реанімації, у найгіршому разі, близько 3-х місяців до початку нового зростання. Однак головним протипоказанням для застосування гарячого душу в обох цих випадках служить наявність гнилі в будь-якій частині рослини. Будь ласка, ніколи не забувайте про це!

  Стаття з орхідейного форуму
   
 3. HP43P Форумчанин

  Сообщения:
  5
  Симпатии:
  0
  Откуда:
  Харьков
  Спасибо большое! Приму к сведению!
   
 4. Сергей_ki Форумчанин

  Сообщения:
  12
  Симпатии:
  2
  Откуда:
  Коростень
  не нужны никакие души орхидеям. это лишний риск который ничего не дает кроме возможности убить растение. потому рекомендую почитайте тут по ссылке я все полностью написал и показал что нужно и как при их выращивании. тут были мои темы но пропали. http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=240367&page=16
   
  Opium нравится это.
 5. Martich Форумчанин

  Сообщения:
  6
  Симпатии:
  1
  Откуда:
  Киев
  Я тоже слышала про горячий душ для орхидей! Сама не пробовала.
   
 6. trapzi Гуру форума

  Сообщения:
  249
  Симпатии:
  49
  Откуда:
  Житомир
  у моей орхидеи сейчас больше 60 цветов:Cool::Playboy::Rolleyes:, никакого душа не было ) а в том году было всего 12-15 цветков
   
 7. niussi Форумчанин

  Сообщения:
  16
  Симпатии:
  2
  Откуда:
  Киев
  Ого! У моей сейчас цветков 10-12 всего...
   
 8. trapzi Гуру форума

  Сообщения:
  249
  Симпатии:
  49
  Откуда:
  Житомир

Поделиться этой страницей