Орхидеи.

Тема в разделе "Орхидеи", создана пользователем HP43P, 17 окт 2017.

1. HP43P Форумчанин

Симпатии:
    0
    Помогите советом. Нужен ли орхидеям горячий душ? Мнения расходятся... А я не хочу загубить своих детищ! Хочу им лишь помочь!

2. Admin Администратор Команда форума

Симпатии:
    9
    Гарячий душ для адаптації та реанімації орхідей

Перш ніж почати розмову про гарячий душ в культурі орхідей, я хочу застерегти критично налаштованих людей: якщо ви виробили свій власний підхід до їх адаптації та реанімації – спокійно ідіть своїм шляхом!
    Не потрібно губити рослини просто заради спортивного інтересу чи щоб довести, що я не прав. Якщо Ви твердо знаєте, що від головного болю допомагає Вам тільки анальгін і не допомагає цитрамон – Ви ж не будете мучити себе, ковтаючи цитрамон упаковками?! В моїх конкретних умовах цей метод працює дуже добре, але я повністю довіряю людям, які адаптують свої рослини в міні тепличках або при регулярному обприскуванні. З іншого боку, якщо всі Ваші старання не призводять до покращення стану рослини, спробуйте гарячий душ, раптом допоможе? У будь-якому випадку відро для сміття нікуди не втече!

Сенс використання гарячої води в культурі орхідей, з моєї точки зору, полягає в стимуляції процесу коренеутворення, в кращому, порівняно з холодною водою, відмиванні листової пластинки від бруду і кіптяви, а так само для профілактики ураження орхідей павутинним кліщиком.
    При незначному ураженні рослини кліщиком гарячий душ у поєднанні з піною Феррі можна використовувати і для лікування, особливо людям, що погано реагують на хімічні засоби захисту рослин. Гарячий душ так само допомагає боротися і з розростанням сольових розводів на листових пластинках орхідей. В останньому випадку він застосовується після обробки листя ватним тампоном зі слабким розчином оцтової або лимонної кислоти. При подальшому догляді щомісячне (або щотижневе - все залежить від Вашого вільного часу і стану рослини) промивання субстрату гарячою водою допомагає уникнути його засолення і, як наслідок, відмирання коренів і більш швидкого розкладання субстрату.

Технологія проведення обробки полягає в наступному:

Рослини разом з піддонами краще поставити у ванну на дерев'яну решітку і пролити кілька разів зверху звичайною водою кімнатної температури. Залишити в такому вигляді (вода в піддоні) на 10-15 хвилин в залежності від розміру рослини.
    Потім включити гарячу воду і почати розбавляти її холодною до температури 45-47С в струмені води. Після чого, забравши піддони, включити душ і полити рослини "з голови до п'ят", до витікання гарячої води з дренажних отворів. Можна брати кожну рослина в руки, але якщо їх дуже багато, то можна поливати прямо на решітці, враховуючи, що більш дрібні рослини вимагають меншого часу обробки (наприклад, 5 секунд), а великі - більшого (10-15 секунд). Залишити рослини на тій же решітці до повного витікання води (перевіряти - похитуючи горщик в різні сторони), поставити піддони і полити зверху розчином добрива. Потім прибрати надлишки добрив з піддону (я зливаю в банку і використовую для поливу інших рослин, не орхідей). При наявності дистильованої води, якщо дратують плями від мінеральних добрив на корінні, після підгодівлі можна злегка обприскати нею поверхню горщика.
    У зимовий період я прибираю краплі води з точок зростання і пазух листя орхідей паперовою серветкою і залишаю рослини до повного висихання в теплій ванній кімнаті, як правило, на ніч. Влітку, при жаркій погоді, рослини можна повернути на місце без просушки в теплі, але, на всяк випадок, хоча б мінімально прибрати воду з пазух і точок росту.
    В моїх умовах дана методика добре зарекомендувала себе при реанімації та адаптації каттлею, фаленопсисів, рослин онцидіумної групи і "теплих" видових орхідей.
    Як правило, при використанні гарячого душу для адаптації орхідеї потрібно близько півроку для її повторного цвітіння, а при реанімації, у найгіршому разі, близько 3-х місяців до початку нового зростання. Однак головним протипоказанням для застосування гарячого душу в обох цих випадках служить наявність гнилі в будь-якій частині рослини. Будь ласка, ніколи не забувайте про це!

Стаття з орхідейного форуму

3. HP43P Форумчанин

Симпатии:
    0
    Спасибо большое! Приму к сведению!

4. Сергей_ki Форумчанин

Симпатии:
    2
    не нужны никакие души орхидеям. это лишний риск который ничего не дает кроме возможности убить растение. потому рекомендую почитайте тут по ссылке я все полностью написал и показал что нужно и как при их выращивании. тут были мои темы но пропали. http://www.aquaforum.ua/showthread.php?t=240367&page=16

Opium нравится это.
  5. Martich Форумчанин

Симпатии:
    1
    Я тоже слышала про горячий душ для орхидей! Сама не пробовала.

6. trapzi Гуру форума

Симпатии:
    49
    у моей орхидеи сейчас больше 60 цветов:Cool::Playboy::Rolleyes:, никакого душа не было ) а в том году было всего 12-15 цветков

Поделиться этой страницей