Что нового?

Форум в режиме обновления, возможны неудобства в течении нескольких дней. Заранее спасибо за понимание!

  • Если не удается восстановить пароль, читайте ЭТУ тему.

FAQ по маїсовим полозам. Найчастіші питання та відповіді на них

Opium

Модераторы
Команда форума
Тут зібрані найпопулярніші питання по маїсовим полозам і відповіді на них.
Поступово тема буде поповнюватися.

1. На якому субстраті найкраще тримати маїсового полоза? - серветки, кокосові чіпси, велика дерев'яна стружка (№5) і сфагнум дуже добре підходять в якості субстрату, а ось невеликий грунт типу кокосової крихти краще не використовувати.

2. Яка температура повинна бути в оселі маїсового полоза? - потрібно забезпечити фонову температуру в межах 24-26 градусів, і точку прогріву, в якій температура буде до 32 градусів тепла, при цьому не бажано падіння нічної температури нижче 22 градусів.

3. Як часто годувати маїсового полоза? - це залежить від віку змії і розміру кормового об'єкта, маленьких маїсових полозів годують голишами мишей - 1 голяка на кожні 5-7 днів, потім поступово переводять на більший корм: оксамитових мишенят, опушених, бігунків і дорослих. Відповідно: з віком і поступовим збільшенням кормового об'єкта, змію потрібно годувати рідше: спочатку кожні 7-10 днів, потім 2-3 рази на місяць.

4. Як часто маїсовий полоз ходить в туалет? - це залежить від розміру кормового об'єкта і температури, чим вище температура і менше кормовий об'єкт - тим швидше він перетравлюється. В ідеалі - якщо температура тримається в межах норми, а кормової об'єкт відповідає розміру змії - полоз ходить в туалет вже на 3-4 день після їжі, але після цього через 2-3 дня він може сходити в туалет повторно. Змії, які їдять пухнастих мишей і курчат - в останню чергу ходять в туалет залишками шерсті і пір'я, так як все це не перетравлюється.

5. Як часто маїсовий полоз линяє? - залежить від температури, інтенсивності годування і віку змії. Маленькі полози линяють частіше, ніж дорослі, в середньому раз на місяць. Відповідно - чим дорослішими змія, тим рідше вона линяє.

6. У полоза були мутні очі, потім він знову став яскравим, але ніде немає скинутої шкурки, чому? - тому що перед самим процесом линьки у змій шкура стає тонкою, і ефект білих очей проходить. Якщо полоз знову став яскравим - то протягом декількох днів він злиняє. Бажано забезпечити його достатньою вологістю в ці моменти, щоб шкіра зійшла повністю.

7. Що таке волога камера? І для чого вона потрібна? - волога камера, це будь-яка пластикова ємність з отвором для входу змії, наповнена влагоутримуючим субстратом (наприклад, мохом сфагнумом). Волога камера потрібна зміям в період линьки.

8. Що робити, якщо маїсовий полоз відригнув? - по можливості, потрібно здати сриг/кал/ сечу на аналіз, далі: змію не варто годувати протягом двох тижнів, і потім дати кормовий об'єкт меншого розміру, попередньо з розрізами або зі знятою шкірою. Якщо сриг повториться - найкраще звернутися до фахівців.

9. Чи потрібно купати маїсового полоза? Чому він боїться плавати у ванній? - маїсового полоза спеціально купати не потрібно. У тераріумі повинна завжди знаходитися ємність з водою, в яку полоз може залізти, якщо захоче купатися. Опинившись у воді - тим більше, в глибокій ванні, полоз відчуває великий стрес, так як вода - це не його стихія. При купанні змії будуть намагатися в паніці вибратися назовні, і це абсолютно не доставить їм ніякого задоволення. Але якщо ваш полоз вимазався (що буває досить часто) і погано пахне - можна взяти його на руку і помити під несильним струменем теплої води. - така процедура буде більш безпечною і приємною для змії.

10. Скільки разів на день обприскувати тераріум з маїсовим полозом? - в природі полози займають досить великий ареал - від скелястої місцевості до полів і лісів, і вони досить рідко знаходяться в умовах підвищеної вологості. Тому, обприскувати житло постійно не варто, досить мати велику ємність з водою і камеру вологості на час линьки. Хоча влітку, коли в деяких квартирах повітря може нагріватися і ставати сухим - можна і побризкати трохи, головне, щоб протягом доби волога повністю випаровувалася.

11. Чи можна утримувати маїсових полозів групами? - це досить часте питання, на яке не можна дати єдино правильну відповідь. Справа в тому, що було повно випадків, коли маїсові полози з'їдали один одного: випадково (якщо їх годували в одній ємності і двоє схопили один і той же кормової об'єкт) і спеціально, коли голодні змії поїдали одна одну. Так само, якщо полози містяться групою, і один з них зригне - дуже важко зрозуміти, хто з них це зробив. А ще було так, що один з полозів відригнув, а інший з'їв його зриг і теж відригнув згодом. Це сумні випадки, які мають місце бути. Але є й безліч інших, коли люди з народження тримають змій разом (найчастіше одностатеві групи), і все добре. Тому, тут кожен вибирає для себе, що йому зручніше. Але рекомендуємо, що краще зміям, кожна повинна сидіти в окремому коші, за винятком сезону розмноження.

12. Який тераріум потрібен Маїсовому полозу? - взагалі, маїсові полози дуже компактні змії, і для утримання однієї особини підійде тераріум або садок 40 см в ширину, 60 в довжину і будь-якої висоти (від 20 см). Але потрібно враховувати те, що маленьких змій не можна садити відразу в великий обсяг, так як це може призвести до стресу і відмови від корму. В середньому житло маїсовим полозам потрібно міняти 3 рази в житті - маленьку ємність - на ємність побільше - і потім на дорослий обсяг.

13. Який обігрів використовувати і чи потрібно світло? - для змій наявність джерела світла не так принципово, особливо, якщо вони знаходяться в прозорих тераріумах або садках - днем для змій все одно буде світло. Тому - маїсових полозів можна обігрівати як лампою, так і термо-шнуром або килимком. Бажано, щоб вся електроніка перебувала поза тераріумом або садком. А лампи, встановлені всередині - найкраще закрити від змії сіткою, щоб уникнути нещасних випадків.

14. Чому маленький маїсовий полоз агресивно поводиться і кусається? - така поведінка пов'язана з тим, що маленькі змії відчувають себе в небезпеці. Якщо маленький полоз агресивно поводиться - краще забезпечити його спокоєм і затишним укриттям. Згодом він звикне до свого житла, різних заходів, і перестане боятися і кусатися.

15. Чим годувати маїсових полозів? - в природі ці змії харчуються всім, що може попастися: мишами, щурятами, ящірками, яйцями і дрібними птахами. Так що - цілком можливо урізноманітнити раціон свого полоза, чергуючи кормові об'єкти, можна так само зрідка давати перепелині і інші яйця (наприклад, яйця амадин). Якщо хочете побалувати свою змію ящіркою, то особини, виловлені в природі, для цього не годяться - так як можуть бути носіями різних інфекцій і паразитів.

16. Чому полоз не їсть? - це дуже складне питання, тому що однієї єдиної відповіді на нього не існує. Змія може не їсти бо: стрес, не голодна, готується до линяння, що щось не так в умовах утримання, вагітна, у гонах, кормовий об'єкт пахне чимось іншим, з особистих переваг і через хворобу. Якщо маїсовий полоз в хорошій формі і дебелий - то він без проблем може прожити без їжі 2-3 місяці (доросла особина), малюки можуть без наслідків голодувати місяць або трохи більше.

17. Які є способи змусити змію їсти? - спробувати дати живий кормової об'єкт, або щось інше (наприклад, хом'ячка), не годувати місяць і запропонувати їжу після голодування, або здати аналізи і подивитися - чи все в порядку зі змією. Але буває і так, що здорова і нормальна зовні змія не їсть з самого народження - тоді вдаються до примусового годування. Це досить складний процес, до якого вдаються тільки в самих крайніх випадках!

18. Як можна дізнатися вік змії? - це питання теж спірне, ніхто напевно не зможе по зовнішності визначити вік маїсового полоза, якщо він не зовсім старий і немічний. Тому, потрібно цікавитися віком у заводчиків і продавців. Але і це не завжди допомагає. Так як продавець може не знати вік змії, а заводчик може обдурити і продати затягнуту особину, яка харчувалася примусово, як новонародженого або молодого полоза.

19. Від чого залежить розмір маїсового полоза? Якою має бути змія в певному віці? - розмір залежить від частоти годування, умов утримання, розміру кормового об'єкта і стану здоров'я. В середньому довжина дорослого маїсового полоза десь 150 см, але бувають і винятки: карлики (до метра або трохи більше метра) і гіганти (до двох метрів). Тому, сказати якого розміру змія повинна бути в певному віці - неможливо.

20. Як дізнатися стать змії? - якщо потрібно напевно, є два способи: зондування і видавлювання. При зондуванні - в статевий отвір вставляється зонд (у напрямку хвоста), а при видавлюванні з хвоста видавлюють статеві органи. Але навіть ці обидва способи не можуть дати сто відсоткової гарантії. У зарубіжних колег навіть є така приказка: не можна напевно дізнатися стать змії, поки вона не народить.

21. Чи потрібна маїсовим полозам сплячка? - якщо ви не збираєтеся розмножувати своїх полозів, то і сплячку влаштовувати так само необов'язково. Так як це досить складний процес, і якщо провести його неправильно - змія може захворіти або навіть померти.

22. Чи можуть полози спаровуватися без сплячки? І приведе це до потомства? - да, маїсові полози спаровуються і без сплячки. І такі спарювання продуктивні.

23. Як дізнатися: вагітна змія чи ні? - якщо ви застали момент спаровування, то можна очікувати вагітність самки. Але точно сказати - вагітна вона чи ні, можна тільки перед початком самої кладки, коли яйця опускаються до хвоста і дуже добре видно. А так - поведінка вагітних самок може бути найрізноманітнішою: від агресії і відмови від їжі, до самого звичайної поведінки, з нормальним харчуванням і линянням.

24. Чи кусаються маїсові полози? - да, кусаються, як і всі змії. Не дивлячись на те, що вони не отруйні, у них є зуби. Так що - вкусити може, іноді навіть боляче.

25. Чи відрізняються самки і самці по характеру або розміру? - точно про це ніхто не може сказати, існує думка, що самки більш агресивні (особливо під час вагітності), але статистики ніякої немає, тому - стверджувати щось неможливо. Так само і з розміром: бувають величезні самки і маленькі самці, і буває навпаки. Все суто індивідуально.

26. Чи не небезпечно використовувати термокилимок і шнури, якщо полоз утримується в контейнері? Він від цього не розплавиться? - не розплавиться, температура шнура занадто мала, щоб розплавити пластик, зазвичай шнур нагрівається до 35 градусів тепла.

27. Чи потрібна маїсовим полозам УФ лампа? - ні, маїсові полози і без ультрафіолету живуть непогано. Але якщо хочете - влітку можна виносити їх на прогулянку під сонце.

28. Що робити, якщо маїсовий полоз утік? - потрібно максимально обмежити йому пересування, щоб він не виповз за межі кімнати або квартири і ретельно обшукати всю площу, на якій він міг загубитися. Ніякі способи типу: розставити миски з водою, залишити миша і т.д. - можуть не допомогти, особливо, якщо справа стосується шнурків. Як варіант - можна розкласти пакети, що шарудять по кімнаті і вночі прислухатися до звуків в темряві. Але найкращий порада: не робити так, щоб полоз збігав, завжди закривати тераріум і зробити так, щоб його не можна було відкрити з внутрішньої сторони.

29. Маїс ходить в туалет рідко, як птахи - це нормально? Що робити? - стілець у маїсу і повинен бути рідкуватим, в цьому і є їх «родзинка». Головне, щоб не пахло жовчю, і не було слизових зелених виділень.

30. Чи можна прикрасити оселю маїсового полоза рослинами? І якими? - можна, то воно звичайно так, але ось чи потрібно? Маїсові полози дуже діяльні по своїй натурі, вони риють і лазять - і велика ймовірність того, що рослини будуть розкопані і поламані, а так само - забруднені в фекаліях. А ще - через те, що полози ходять в туалет досить-таки часто, рослини і зайві декорації в тераріумі будуть заважати прибиранню.

Джерело - www. serpentes.ru
 
Сверху